Jedná se o ruční metodu permanentního make-upu, kdy se za pomoci speciální mikročepelky aplikuje pigment do vrchní vrstvy pokožky (maximálně do hloubky 1mm). Microblading je jednou z nejmodernějších technik, oblíbená po celém světě. Jedná se o velmi přirozenou techniku permanentní úpravy obočí, doporučuji ji vždy těm klientkám, které buď vyžadují jemnou úpravu tvaru obočí, nebo nejsou zvyklé na výraznější make-up obočí.

Vkreslené chloupky v obočí působí velmi realisticky, jsou jemné, tenké a po zahojení vypadají téměř k nerozeznání od Vašeho přírodního obočí. Microblading nikdy neslouží jako náhrada za každodenní líčení obočí. Životnost microbladingu je 12-24 měsíců, výjimečně více. Všeobecně platí jednoduché pravidlo, čím mastnější pleť, tím je životnost microbladingu nižší.

Aplikace microbladingu se skládá ze 2 fází: první aplikací permanentního make-upu a následnou druhou fází (tj. korekce). Korekce obočí se provádí nejdříve za 1-2 měsíce od prvního ošetření a je nutná pro dosažení kýženého efektu, správné sytosti a probarvení. Během korekce se některé chloupky v obočí znovu vyplní pigmentem, tím se doplní nedostatky tam, kde mohly vzniknout po první aplikaci. Permanentní make-up bez korekce nelze považovat za hotový a není možné dosáhnout chtěné intenzity a probarvení obočí. Každá pleť je jedinečná a funguje úplně jinak, nelze tedy předpokládat, že si pokožka uloží 100% množství aplikovaného pigmentu hned po první aplikaci – proto je potřeba obočí barevně i tvarově doupravit.

Pro rezervaci termínu se vždy prvně seznamte s průběhem ošetření a kontraindikacemi.