Moje služby

Co je laminace obočí/brow lamination?

Jedná se o velmi žhavý trend v oblasti úpravy obočí, během laminace je Vaše přírodní obočí zjemněno a změkčeno speciálním fixačním gelem. Jak se ale laminace stala tak velkým hitem v oblasti beauty? Během jedné hodiny v salonu Vaše obočí získá plnost, tvar a barvu, které se Vám pomocí šminek nedařilo dosáhnout. Díky laminaci a následnému barvení se dá velmi snadno upravit asymetrie obočí nebo překrýt starší permanentní make-up obočí.

Laminace okamžitě vytvoří vzhled nadýchaného, plného a hustého obočí díky zjemnění, vyčesání a fixaci přírodních chloupků. Naprosto bezbolestná procedura se často kombinuje s barvením obočí, ne hennou. Každá klientka si s sebou domů odnáší také kartáček, kterým je obočí potřeba vyčesávat směrem nahoru aspoň dvakrát denně.

Na laminaci obočí v mém salonu si vyhraďte raději hodinku a půl. Než vůbec začneme, nejprve zjistím, kdy naposled a jestli vůbec bylo obočí laminováno, jestli nemáte alergii na některé kosmetické produkty a také jaký typ pleti máte – laminace není vhodná pro každého, na velmi mastné pokožce nemusí laminace držet tak jako na pokožce normální. Poté následuje samotný proces laminace, vyměření tvaru a odstranění přebytečných chloupků voskem/pinzetou a na závěr výběr barvy, pokud si klientka přeje obočí nabarvit.

Efekt laminace vydrží 5-8 týdnů v závislosti na tvrdosti chloupků v obočí. Platí také, že čím šetrněji je s obočím zacházeno, tím déle nalaminované obočí vydrží.

Důležité vědět:

  • Alespoň 14 dní před laminací si obočí nevytrhávejte a nebarvěte barvou.
  • Prvních 24 hodin po laminaci obočí nenamáčejte, vyhněte se také sauně a páře.
  • Obočí se nesmí namočit ani během sprchování nebo odličování obličeje.
  • Je velmi důležité vyhnout se mechanickému tření obočí.
  • Obočí se po laminaci může zdát velmi výrazné, během 24 hodin už působí mnohem jemněji.
  • Opakování procedury je možné nejdříve za 1,5 měsíce od posledního nalaminování, předejde se tak možnému spálení a poškození chloupků.